Po co?

Komu potrzebna jest odpowiedź na to pytanie?

Oczywiście Sceptykom!

Ich przede wszystkim zapraszamy na tę stronę i do zaglądnięcia do znajdujących się na niej linków.

 

Witamy Sceptyków!

Zacznijmy od zabawy w odgadywanie tego co pewnie myślicie o tym całym zamieszaniu z powietrzem.

Powiecie nie jest gorzej niż było? (To akurat prawda!)

Trochę się podusimy zimą, ten zapach swądu nie jest fajny, ale niewielka sprawa? Parę miesięcy i już? Nie warto w ogóle podejmować żadnego wysiłku?

Otóż nie jest tak jak myślicie i chętnie to Wam wyjaśnimy. Stworzymy tu specjalny kącik dla niedowiarków. Dziękujemy Wam bo zmuszacie nas do podrapania się po głowie, a to jest zawsze cenne. 

Chcemy sprawę wyjaśnić i odpowiadać na Wasze pytania ...

... ale razie zaglądnijcie do Kącika dla Niedowiarków
 

Ale nie zapominamy też o tych którzy wiedzą dlaczego należy poprawiać stan powietrza.

Powietrze jest tylko jednym z elementów środowiska w którym żyjemy. Moglibyśmy na przykład interesować się stanem i poziomem wód gruntowych lub ochroną starych drzewostanów i ciągle wyrażalibyśmy to samo pragnienie, a działania na tych, z pozoru różnych obszarach, przybliżałyby nas do tego samego celu jakim jest ochrona środowiska.
Gdy wymienimy wyrywkowo kilka korzyści, które niesie dobra jakość środowiska jak poprawa zdrowia ludności, przyczynek do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie dobrostanu zwierząt, większy komfort życia czy poprawa stosunków międzyludzkich, to stwierdzimy że wszystkie te pożądane skutki płyną ze zmiany pewnego paradygmatu: postrzegania przyrody opartego na przemocy i na eksploatacji.

Podejmując działania na rzecz poprawy jakości powietrza przyczyniamy się do osłabienia tego paradygmatu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sem tellus, volutpat vitae purus in, molestie efficitur ante.

Lorem ipsum dolor sit amet